Pokud nějaký odkaz nefunguje, napište mi na mail milujemepokemony@gmail.com, nebo napište do komentáře!

Leden 2014

Ano Hi Mita Hana no Namae o Bokutachi wa Mada Shiranai (AnoHana)

31. ledna 2014 v 21:04 | Michigo/Akira/Mareep |  Ano Hi Mita Hana no Namae o Bokutachi wa Mada Shiranai (AnoHana)

Ano Hi Mita Hana no Namae o Bokutachi wa Mada Shiranai (AnoHana)


Rok vydání: 2011
Počet epizod: 11
Žánry: Dospívání, Nadpřirozeno, Původní anime, Seinen, Tragédie, Ze životaV dětství si skupinka 6 nerozlučných kamarádů vytvořila skvělou partu. Avšak jednoho dne nešťastnou náhodou zemře jedna z nich- Meiko Honma. Po její smrti se všichni ostatní rozejdou.
Nejvíc ale její smrt asi zasáhla Jintu Yadomiho,který byl dříve vůdce skupiny, protože vynechává školu a skoro nevychází z domu. Jednoho dne však začne on jediný vidět ducha Meiko a tak se staří kamarádi zase dají dohromady aby splnili Meiko přání,které jí kdysi Jinta dal,aby mohla odpočívat v pokoji...ONLINE


KE STAŽENÍ


Můj názor:
Tohle anime bylo hodně smutné.Pořád v něm brečeli kvůli minulosti,a mě jich bylo i líto..A postupně se odhalovalo,že nejenom Jintu,ale i ostatní smrt Menmy hodně zasáhla..Až překvapivě hodně..A konec byl strašně krásnej a strašně dojemnej :')) No,ale líbilo se mi to :)

Hodnocení: 9/10

Zeke

30. ledna 2014 v 21:23 | Michigo/Akira/Mareep |  High School of the DEAD

Věk
1 rok
Pohlaví
Muž
Druh
pes
Titul
Žádný není znám
Karma
Kladná
Autor
Daisuke Sató
Hraje
nikdo
Blízcí
Alice Maresato
Výskyt
Highschool of the Dead

Zeke je štěně s bílou srstí a černě zbarvenýma ušima, které kolem krku nosí obojek s malým ornamentem v podobě kosti a které našla Alice Maresato.
Před událostmi hlavního příběhu bylo prokázáno, že patřilo mladé dámě, která je pravděpodobně už mrtvá. Přestože je Zeke malé štěňátko, ukazuje obrovskou statečnost a odhodlání chránit Alici před nemrtvými. V průběhu série se dovídáme, že jako první zjišťuje přítomnost zombíků, a to daleko dřív než ostatní přeživší.


Kohta Hirano

30. ledna 2014 v 21:18 | Michigo/Akira/Mareep |  High School of the DEAD

Věk
16 Let
Pohlaví
Muž
Titul
Žádný není znám
Karma
Kladná
Autor
Daisuke Sató
Hraje
Hiyama Nobuyuki
Blízcí
Saya Takagi, Takashi Komuro, Rei Miyamoto
Výskyt
Highschool of the Dead

Kohta Hirano je jednou z hlavních postav v Highschool of the Dead. Kohta je vynikající střelec s mnoha různými typy zbraní, ale obvykle používá AR-10 Rifle, který byl zrekonstruovaný ve stylu Knight's SR-25 Sniper Rifle.Také shromažďuje různé zbraně a střelivo pro skupinu ze svých cest.
Saya Takagi

30. ledna 2014 v 21:11 | Michigo/Akira/Mareep |  High School of the DEAD

Věk
17 Let
Pohlaví
Žena
Titul
Žádný není znám
Karma
Kladná
Autor
Daisuke Sató
Hraje
Kitamura Eri
Blízcí
Kohta Hirano, Rei Miyamoto, Takashi Komuro
Výskyt
Highschool of the Dead

Saya Takagi je jednou z hlavních postav v Highschool of the Dead. Saya je génius, a její vysoký intelekt je její hlavní přínos pro skupinu, i když to často způsobí, že je tvrdohlavá a arogantní. Obvykle zůstává z boje venku a raději promýšlí strategie, které pomáhají ostatním v boji. Nicméně, to se změní, když se skupina připravuje opustit policejní stanici.

Saeko Busujima

30. ledna 2014 v 21:06 | Michigo/Akira/Mareep |  High School of the DEAD

Věk
18 Let
Pohlaví
Žena
Titul
Žádný není znám
Karma
Kladná
Autor
Daisuke Sató
Hraje
Sawashiro Miyuki
Blízcí
Takashi Komuro, Saya Takagi, Shizuka Marikawa
Výskyt
Highschool of the Dead

Saeko Busujima je studentka na Fujimi High School, a členka skupiny pozůstalých vedenou Takashim a dcera mistra Busujima. Před apokalypsou, byla ve třetím ročníku a byla také kapitánkou Kendo klubu v Fujimi High School. Ve skupině, je Saeko považována za nejspolehlivější ze všech bojovníků, a každý se může spolehnout na její bojové dovednosti a použít je v případě nejvyšší nouze. Stejně jako Rei, Saeko bojuje závodně a je to talentovaná bojová specialistka, jejíž silnou stránkou jsou útoky zblízka. Ona je jeden z důvodů, proč se hlavním hrdinům se podařilo tak dlouho přežít. Na začátku série používá bokken dřevěný meč, který se používala k boji proti "nim" (zombíkum ;D), ale byla později dostane meč by Souichiro Takagi,aby s ním proti "nim" bojovala.

Rei Miyamoto

30. ledna 2014 v 20:50 | Michigo/Akira/Mareep |  High School of the DEAD

Věk
17 Let
Pohlaví
Žena
Titul
Žádný není znám
Karma
Kladná
Autor
Daisuke Sató
Hraje
Inoue Marina
Blízcí
Saya Takagi, Takashi Komuro, Shizuka Marikawa, Kiriko Miyamoto
Výskyt
Highschool of the Dead

Rei Miyamoto je spolužačka a kamarádka z dětství Takashiho Komury. Je také hlavní hrdinou příběhu, vedle Takashiho a Saeko Busujimi. Rei je členem Sojutsu klubu, a její bojové schopnosti se ukážou být velkým přínosem pro skupinu. Bojuje s kopím vyrobeným z koštěte, ale později v příběhu používá M1A1 pušku s bajonetem.


Takashi Komuro

30. ledna 2014 v 20:40 | Michigo/Akira/Mareep |  High School of the DEAD

Věk
17 Let
Pohlaví
Muž
Titul
Žádný není znám
Karma
Kladná
Autor
Daisuke Sató
Hraje
Suwabe Junichi
Blízcí
Saeko Busujima, Saya Takagi, Rei Miyamoto
Výskyt
Highschool of the Dead

Takashi má vzhled průměrného mužského studenta střední školy. Má hnědé oči a špičaté černé vlasy, které mají občas hnědý odstín.
Takashi je druhým rokem na střední škole, a taky je vůdce hlavní skupiny z Fujimi Akademie.
Je to přítel z dětství Saya Takagi a Rei Miyamoto a právě k ní chová velmi silné city. Ale také ho přitahuje Saeko Busujima.
Náš hlavní hrdina není sice zkušený bojovník, ale vyrovnává to jeho vůdčími schopnostmi, které často drží jeho skupinu pohromadě.
Přestože je Rei o rok starší, než Takashi, jsou nejlepší přátelé od dob, kdy byli malé děti. Rei mu dala v dětství slib, že si ho vezme, ale vzhledem k neschopnosti Takashiho připustit jeho city, se Reiyna pozornost obrátila na Hasashiho a těsně před vypuknutím epidemie s ním začala i chodit. V ten moment si Takashi uvědomuje, že čekal až příliš dlouho a byl smutný (a zároveň i naštvaný), že si vybrala Hasashiho a né jeho.
Je obvykle laskavý k ostatním členům skupiny a neváhá zachránit lidi, kteří jsou ve vážných potížích. A nejvíc je odhodlaný ochránit Rei.

High school of the Dead

30. ledna 2014 v 20:34 | Michigo/Akira/Mareep |  High School of the DEAD
Děj High school of the Dead se odehrává v roce 2010, kdy je Japonsko jednoho krásného dne zasaženo pandemií neznámé, smrtící choroby, která všechny nakažené mění v zombie.

"Soudnému dni" čelí skupinka přeživších studentů (plus zdravotní sestřička) z Fujimi Academy ve městě Tokonosu. Na své cestě z pekla však musí kráčet přes mrtvoly. A že jich nebude zrovna málo!

Můj názor:
Anime se mi...moc nelíbilo :D asi to bylo tím,že tam na mě bylo moc krve,moc zbraní,a moc ecchi :D třeba jedna kamarádka mi říkala,že se jí to moc líbilo,a celkově zaznamenávám,že se to hodně lidem líbilo...ale mě se to nelíbilo :D prostě to neni muj druh anime..:)

Hodnocení: 2/10
(moc se podle toho neorientujte,je to oblíbený anime,jen já na tohle moc nejsem ;))
Ke stažení:


Another

27. ledna 2014 v 19:53 | Michigo/Akira/Mareep |  Another

Another/ Jeden navíc

Rok vydání: 2012
Počet epizod: 12 + 2
Žánry: Gore,Horor,podle novely,seinen,škola,školní život,ze současnosti

Před 26 lety, ve třetí třídě,devátého ročníku byl student jménem Misaki. Byl to výborný student,oblíbený u učitelů i spolužáků. Když pak náhle zemřel,tak se s tím nikdo nemohl vyrovnat,a tak začnou předstírat,že Misaki pořád žije.
Od té doby,co se třetí třída tímto způsobem přiblížila smrti,se začnou dít divné věci. Příbuzní studentů,studenti i třídní učitel začnou jeden po druhém každý měsíc umírat.Nikdo téte katastrofě nemůže nijak zabránit,avšak jednomu ročníku se podařilo krvavou pohromu zastavit...Podaří se to i letošnímu ročníku?...Tak to vám neprozradím :DD (muhehe 3:D)


Online
Shirai (nutná registrace)

Ke stažení:
1.epizoda
2.epizoda
3.epizoda
4.epizoda
5.epizoda
6.epizoda
7.epizoda
8.epizoda
9.epizoda
10.epizoda
11.epizoda
12.epizoda

Můj názor:
Anime mě zezačátku nudilo.V první polovině se nic nedělo,hlavní postavě nechtěl nikdo nic říct,byla tam jedna podivínská holka...nic jinýho jsem v tom neviděla.Ale po prvním "krvavém incidentu" mě to začalo bavit :D Ne že bych byla morbidní,to vůbec ne,ale konečně se tam začalo něco dít a začali jste se dozvídat víc a víc o tom,co se tam vlastně děje a tak..
No..a konec byl teda...fuj fuj fuj děsivej :D Všichni se zbláznili a málem se navzájem pozabíjeli :D Krev všude :D Tohle je teprv muj 4. krvák...ale jako,na konci jsem byla fakt vyděšená :D Koukala jsem na to v noci,a nevím jak vás,ale mě šílená stará hodpodyně celá od krve se sekáčkem na maso uprostřed noci docela vyděsí ;D ale jo,nakonec můžu říct,že se mi to líbilo..:)

Hodnocení:
8-9/10


Log Horizon

26. ledna 2014 v 15:38 | Michigo/Akira/Mareep |  Log Horizon

Log horizon

1.série

Rok vydání: 2013-2014
Počet epizod: 25
Žánry: Fantasy, podle novely, komedie, shounen, virtuální realita

Ve MMORPG hře Elder Tale bylo uvězněno 30 tisíc hráčů z Japonska.
Příběh nás zavede k stratégovi Shiroemu a jeho příteli, perverznímu Naostugovi. K jejich skupince se přidá assasinka Akatsuki,poté,co jí Shiroe jistým způsobem hned v první epizodě zachrání život.
V hlavním městě, Akihabaře, se situace horší,velké cechy využívají nových nezkušených hráčů k tomu,aby jim předávali jejich exp elixíry a zabrání jim odejít z klanu.
Shiroe se rozhodne, že to nenechá jen tak,protože není jisté,jestli se z tohoto světa někdy dostanou. Založí cech Log Horizon a pokusí se nastolit v Elder Tale mír,přestože ví,že se schyluje k válce s NPC ,lidmi země (hráči,které ovládá počítač)..

Můj názor: 
Zatím se mi anime celkem líbí,ale moc nechápu jak se do tý hry dostali..v SAO to pochopitelný bylo,ale tohle nechápu..
Přijde mi to trochu jako napodobenina SAO,ale ...nevim,jelikož SAO se mi zprvu líbilo,ale pak mi začalo připadat jako slaďák a ehm..nic proti,ale..no..však někteří mě pochopí,a ostatní se neuražte.Taky se mi to dřív hoodně líbilo,teď to ale mám s čím porovnávat,protože už mám v animelistu o hooodně víc anime :D
Tady v každý epizodě odhalujete něco nového, z historie Shiroeho a jeho společníků.
SAO moc nemusim,ale rozhodně se mi líbilo víc..sice ke konci to bylo moc OP,ale LH..od půlky už mě nebavilo. A na konci z toho udělali harémovku,proč ne :D
Takže závěr zní:
První půlka v cajku,druhá už nic moc..

Hodnocení: 5/10

Každopádně není to úplně špatné anime,nebojte se na něj podívat ;)


Ke stažení:


Speciály

25. ledna 2014 v 19:40 | Michigo/Akira/Mareep |  Kuroko no Basket (Kuroko no Basuke)

Speciálů vyšlostrašně moc.Jsou krátký,a jsou to vlastně útržky scének ze seriálu,ale jsou předělaý na...dalo by se říct,vtipnější verzi ;D

Speciál č.1
Tip off!/Rozskok!
Tento speciál není jenom předělávka seriálu.Odehrává se v čase,kdy Kise nastupoval do týmu Teiko.Takže máte možnost vidět zázračnou generaci pohromadě ;D
Ke stažení ZDE + české TITULKY (pro stažení titulků musíte být pžihlášeni)

Speciál č.2
Lets chat!
Tato OVA taky není předělávka epizody,avšak odehrává se někde uprostřed děje seriálu a..je to docela sranda,pokud rozumíte angličtině ;D
Online ZDE (jsou tam anglické titulky)

Další speciály už jsou ty zmiňované předělávky epizod.. U některých je převrácený obraz,a titulky tak malé,že se budete muset spokojit s vlastní znalostí japonštiny..prostě tomu nebudete rozumět ;D ale i tak jsem se na některých věcech dokázala zasmát ;D


Pokud vám tento článek pomohl,zanechte mi tu prosím koment nebo hodnocení,ať vím,že to nepíšu nadarmo ;D
Arigato :3

Poslední kontrola: 9.10.2014


Kuroko no Basuke (2.série)

25. ledna 2014 v 19:20 | Michigo/Akira/Mareep |  Kuroko no Basket (Kuroko no Basuke)

Kuroko no Basuke/ Basketball which Kuroko plays

2.série

Rok vydání: 2013
Počet epizod: 25 + 1
Žánry: Podle mangy,shounen,školní život,sportovní

Kagami s Kurokem pokračují ke svému cíli,tentokrát na Wintercupu. Sice už porazili 2 členy Zázračné generace, stále však musí porazit neporazitelného Aomineho a další dva, pivota Murasakibaru a kapitána Akashiho,se kterými se ještě nesetkali.
(Víc vám toho ani neřeknu,protože anime právě vychází a není co k tomu říct ;D stejně už by to byly spoilery :P)

Online buď na hns nebo Yakudzuke

Ke stažení:


ZDE s anglickými titulkami ;p

Můj názor:
Anime se mi velice líbilo.Bylo napínavé až do konce,i když si myslím,že všichni věděli jak se to bude vyvíjet :D
Každopádně,anime hezky ubíhalo,jen konce zápasů někdy fakt hodně natahovali..celý to bylo moc natažený.. A konec nemuseli nechat takhle otevřenej,ale budiž. No,ten poslední zápas mě ale vážně nebavil..Bylo to moc OP podle mě.
Každopádně těším se na 3.sérii! :)

Hodnocení:
9/10

Poslední kontrola: 9.10.2014

Kuroko no Basuke (1.série)

25. ledna 2014 v 18:29 | Michigo/Akira/Mareep |  Kuroko no Basket (Kuroko no Basuke)

Kuroko no Basuke / Basket which Kuroko plays

1.série

Rok vydání: 2012
Počet epizod: 25 + 13 (SPECIÁLY)
Žánry: Komedie, podle mangy, shounen, sportovní, střední škola,školní život
 


Kdysi dávno tu byl basketbalový tým Nižší Střední školy Teikou, který vyhrával veškeré soutěže. Pět hráčů základní sestavy bylo známých jako "Generace zázraků". Po absolvování nižší střední šel každý z těchto pěti hvězd na jinou střední školu se špičkovými basketbalovými týmy. Nicméně, pověst vypráví, že "Generace zázraků" měla ve skutečnosti ještě jednoho, šestého záhadného člena, jehož identitu nikdo neznal. Onen záhadný hráč - Kuroko Tetsuya, je nyní studentem prvního ročníku na střední škole Seirin, kde se stal členem hlavní sestavy zdejšího basketbalového týmu. A právě zde potkal Kagamiho, přirozeně nadaného hráče, kterému slíbí, že z něj udělá nejlepšího hráče basketballu v Japonsku. Ale aby toho dosáhli, budou muset postupně vyzývat Kurokovi bývalé spoluhráče, aneb pětici slavné "Generace zázraků". A porazit je nebude vůbec snadné.Ke stažení
6.epizoda (od 6. epizody nutno stahovat titulky ZDE ;p)
Abyste mohli stahovat TITULKY musíte být PŘIHLÁŠENÍ!
1.sérii anime doporučuji sledovat online na výše uvedených stránkách.Ke staženým si musíte postahovat zvlášť titulky a strašně špatně se mi hledaly ty epizody...Ale dá se na to koukat i tak ;D
Vyšla taky řada speciálů,více ZDE.

Můj názor:
Sprotovní anime moc nemusim...ale tohle bylo prostě boží!Od první epizody jsem se do tohohle anime zamilovala!!(Libovat si v něm budou hlavně yaoi fanynky,ale nebojte,nic yaoi to neni ;D . Prostě,zkuste to,zamilujete si to ;) A pro nadšence - už vychází i 2.série,a je to hustý...Zkrátka,nemůžu pochopit jak mě tohle anime mohlo chytnout,ale je fakt skvělý,určitě si to pusťte ;p
Hodnocení: 10/10

Popis+epizody 2.série ZDE.

(Pokud se vám článek líbil,zanechte prosím koment nebo aspoň hodnocení, ať vím,že to někdo čte a že mám pokračovat dál..nebo se na to klidně vykašlu ;D)

Poslední kontrola: 9.10.2014